O Firmie

Jak się zaczęło?

Początków Ntronic należy szukać w głowie Norberta, który niemal od zawsze interesował się elektroniką. Tak, postać na zdjęciu obok to on, a właściwie ja:).

Jak już wspomniałem, elektronika bardzo długo nie jest mi obca. Po studiach na Politechnice Gdańskiej pracowałem w firmie produkującej urządzenia elektroniczne jako konstruktor – programista. Miałem tam okazję dogłębnie zmierzyć się z zagadnieniami projektowania urządzeń, programowania i zagadnieniami EMC, oraz co chyba najważniejsze utwierdzić się w przekonaniu, że nowoczesne technologie i urządzenia elektroniczne to definitywnie obszar moich zainteresowań. Po kilku latach założyłem Ntronic , który chodził mi po głowie dużo wcześniej. Poza projektowaniem urządzeń prowadzę bloga, w którym objaśniam zagadnienia związane z automatyką na przykładzie swoich urządzeń.

Praktycznie każdą wolną chwilę spędzam na rozwijaniu firmy. Wiem, że w tego typu działalności bardzo ważną rolę pełnią ludzie. Cały czas współpracuje z ludźmi, którzy dzielą moje zainteresowania i są specjalistami w swojej branży. Dążę, aby Ntronic tworzył wykwalifikowany zespół ludzi pełnych pasji. Poza pracą uwielbiam podróżować po nowych miejscach, a ostatnio zainteresowałem się fotografią amatorską:).

Czym jest misja firmy?

Na rynku przemysłowym przeważają zagraniczni producenci elektroniki. Misją firmy jest zbudowanie liczącej się Polskiej marki produkującej niezawodne urządzenia elektroniczne do zastosowań w przemyśle. Jak wspomniałem wyżej główne gałęzie, w które celujemy to Automatyka Przemysłowa i Budynek Inteligentny. Cel ten jest w trakcie realizacji. Jak na razie jesteśmy na dobrej drodze!

Uważam, że niezbędną częścią solidnej i liczącej się firmy są ludzie. Ntronic podczas projektowania urządzeń wykorzystuje  współpracę z doświadczonymi projektantami i programistami.  Ich wiedza i doświadczenie powoduje, że produkowane urządzenia są nowoczesne i niezawodne. Urządzenia produkowane seryjnie montowane są maszynowo przez zewnętrzne firmy zajmujące się montażem elektroniki. Uzyskujemy dzięki temu niezawodność urządzeń i przyspieszamy czas realizacji zamówień.

Co dostarczamy?

Zajmujemy się głównie produkcja modułów automatyki przemysłowej oraz zaawansowanych urządzeń do budynku inteligentnego. W produktach firmy zastosowanie znajdują najnowsze technologie elektroniczne i informatyczne. Produkowane urządzenia uzupełniane są o pakiet dokumentacji i oprogramowania na PC. Dzięki temu nasze produkty są intuicyjne i ich konfiguracja przebiega gładko. Aktualnie, najciekawszym naszym produktem jest Moduł pomiarowy TD2.

W swojej ofercie mamy gotowe w pełni funkcjonalne produkty oraz oferujemy wykonanie prototypu urządzenia zgodnie z ustaleniami i wytycznymi klienta. Zależy nam na zbudowaniu solidnej marki, dlatego naszą ofertę staramy się cały czas rozszerzać i dostosowywać do potrzeb rynku. Firma jest otwarta na współprace z instytucjami naukowymi i prace badawczo rozwojowe B+R.

Nasi klienci poza płatnymi rozwiązaniami mają dostęp do darmowych aplikacji i poradników opracowanych przez nasz zespół.